Když potřebujete hypotéku

Hypotéka je velkým zásahem do rozpočtu každé mladé rodiny, ušetřit ale pomůže takzvaná hypoteční kalkulačka. Nemějte žádný strach, s touto skvělou pomůckou to půjde lépe než při klasické školské matematice. Zadáte pár základních údajů a hned Vám „vypadne“ ta nejlepší nabídka, co je zrovna na tuzemském trhu s hypotékami dostupná, to je prostě terno, nebo snad ne? Před dvaceti lety tohle vážně chybělo!

Porovnání hypoték je nutné, navíc z toho důvodu, že se tím upisujete nejméně na pět let nějaké bance – a není od věci si vše trochu více prověřit. A za druhé, jak víte, že nejlepší a nejlevnější možná nabídka je k dispozici právě v bance, u které máte svůj soukromý či podnikatelský účet? To totiž vůbec nemusí být pravda, minimálně si nechte poradit z více různých zdrojů, vždyť je jasné, že více hlav více ví!
Výhodou je navíc skutečnost, že vše je vlastně zcela nezávazné. Pokud se rozhodnete odmítnout nebo nebudete nabídku považovat za skutečně výhodnou, nemusíte hypoteční kalkulačku vůbec brát v potaz. Stačí pak jen zajít třeba do Vaší banky a nechat si předložit něco jiného, uvidíte přeci sami, co Vám bude nejlépe vyhovovat.
Minimum informací je nutností a samozřejmostí, aby se mohly uvést co nejlepší propočty. Při této nezávazné nabídce porovnání hypoték ale nečekejte nižádný dotaz na cokoliv výrazně osobního. Nedávejte proto peníze stranou do rezerv, ale kupte si bydlení ihned. Za pár let vše splatíte a díky zajímavé situaci na současném hypotečním trhu máte takřka jistotu, že to půjde doslova jako po másle! Hypoteční makléř pak se vším potřebným pomůže, o to není třeba mít žádný strach. Srovnání hypoték jen nasměruje cestu, kterou byste se případně mohli dát, ale není to nic závazného!