S jarem přichází práce na zahradě

Jste nadšený zahrádkář? To se jistě těšíte na jaro, protože si kolem domu opět vypěstujete nádhernou flóru. Ale jak udržovat vysoko vzrostlý trávník? A kde na to vzít? Tenhle problém může vyřešit třeba takové vyřízení online rychlé půjčky na sekačku.

Pět tisíc či sedm tisíc korun za kvalitní zahradní sekačku dáte zcela určitě a kdo to dneska má jen tak doma k dispozici? Naštěstí je tu nebankovní společnost, která podá pomocnou ruku.

Ideální bude vybrat takovou sekačku na trávu (nebo případně i malotraktor), která má dlouhou výdrž a finančně nenáročný provoz. V potaz by se měla brát i údržba, která nesmí být jinak složitá a musí být zvládnutelná podle návodu. Údržba zahrady a trávníku jako taková není obecně příliš náročná, snad jen s výjimkou prvního jarního víkendu, kdy je práce skutečně habaděj. Takže, na co bychom neměli určitě zapomenout?

Za prvé, potřebujeme k tomu opravdu kvalitní zahradní techniku, bez něčeho podobného se žádná pravidelná údržba opravdu neobejde. Sesbírejte suchou trávu, listí a větvičky, klidně i rozhrňte krtince, čímž dáte jejich autorovi jasně, že byste se ho nejraději zbavili nadobro. Koncem března nezapomínejte na takzvanou vertikulaci (tou se trávník vlastně provzdušní). Nejde tedy jen o to, že by byla potřeba jen a pouze půjčka na sekačku, zahradního nářadí je přeci o trochu více. Ale zase pozor na neúměrné zadlužení! Neuvážené online půjčky vám mohou snadno zkomplikovat život.

A co dál? Velice důležité je hnojení trávníku! Plevel a mech nesmí mít šanci, trávník je potřeba před prvním jarním hnojením důkladně posekat – a to ideálně, až když má výšku kolem osmi nebo deseti centimetrů. A pozor, trávu opravdu sekáme jen tehdy, je-li suché počasí, jinak to nemá vůbec žádného smyslu. Výsev nového trávníku by pak měl ideálně proběhnout také na jaře, při tomto procesu by půda měla zůstat co nejvíce vlhká.