Tohle bydlení doporučujeme!

Chtěli byste se brzy přestěhovat do nového? Máme pro Vás zajímavý tip, kterým je bydlení v malebné pražské obci, kde je všechna občanská vybavenost doslova a do písmene na dosah ruky. Navíc je tu i krásná příroda, několik historických památek a do centra Prahy to budete mít, co by kamenem dohodil.

Když chybí hotovost

Pokud si zde skutečně pořídíte bydlení, rozhodně se pak hodí půjčka na vybavení domu. V dnešní době se bydlení většinou financuje pomocí hypotečního úvěru, na jeho částečnou akontaci jdou všechny úspory a pak není často z čeho zařídit jednotlivé pokoje nebo třeba kuchyňskou linku. Úvěr v rozumné výši však podobné záležitosti snadno vyřeší, je třeba jej ale důkladně promyslet. Vybavit svůj dům, alespoň základním nábytkem, přeci do začátku potřebujete. A to ať už třeba zrovna zakládáte rodinu nebo se stěhujete již s poněkud odrostlejšími dětmi.
V Dobrovízi se dokonce natáčela i jedna slavná pohádka – Tři veteráni – v hlavních rolích s Josefem Somrem, Petrem Čepkem či třeba i proslulým Rudolfem Hrušínským. Najdete tu i řadu historických památek, jako je třeba archeologické naleziště z období paleolitu poblíž vlakové trati, v případě zájmu si je můžete klidně celé prohlédnout.
Dalším trumfem je barokní kaple Panny Marie z osmnáctého století, která samozřejmě také stojí za prohlídku. Dobrovíz je také od roku 1995 hostitelem takzvané Vesnické památkové rezervace, kde se dozvíte mnoho zajímavého nejen o lidové kultuře.
V Dobrovízi kvete kultura doslova jako vlčí mák, nebojte se proto zdejšího života. Rozhodně nejde o žádný „zapadákov“, jak by se mohlo třeba na první pohled zdát. Nejen o vánočních svátcích se tu pořádají zajímavá kulturní představení a připomíná se místní historie. Rozhodně nejde o šlápnutí vedle, klidně se sem nastěhujte!