Bydlení v Dobrovízi

Malebný kout Prahy, kde je takřka dokonalé zázemí i pro mladé rodiny. Nevěříte? Obec Dobrovíz nabízí nejen krásnou přírodu, ale i výbornou občanskou vybavenost, například i včetně velké mateřské školy, takže odpadá složité dojíždění.

Pokud si nevyberete nic z konkrétní nabídky nemovitostí, není nic snazšího, než si pořídit pozemek a začít stavět na vlastní pěst. A pokud ano, možná by se Vám hodila půjčka na vybavení domu? To abyste se cítili v novém bydlení opravdu dobře, navíc kuchyně musí fungovat, televizor nebo počítač musí být skoro nezbytně k dispozici – protože kdo by přece dobrovolně koukal na holé stěny? V případě, že se pro takovou půjčku rozhodnete, vybírejte spolehlivé partnery, jako například společnost Provident.

Vyžití pro všechny

Ale samozřejmě, nemusíte jen pořád sedět doma (či si lze pozvat i návštěvu, v Dobrovízi žije na pět stovek stálých obyvatel a stačí se s některými jen dobře spřátelit). V obci totiž kvete kultura, a to v mimořádné míře. Lidové veselice, koncerty vážné hudby, taneční zábavy a například i mše svatá, pokud patříte mezi věřící.
Většina kultury se tu odehrává v místním Vánočním dvoře, který bude brzy kompletně zrekonstruován a bude na něj radost pohledět. V obci je i prvotřídní restaurace, můžete si dopřát taktéž kvalitní masáž, případně využít místní truhlářství – to třeba pro nové vybavení domu. Mateřská škola, která již byla zmíněna v úvodu, má hned čtyři třídy, takže kapacita je pro místní obyvatele naplněna opravdu dostatečně.

Pokud máte slabost pro architektonické památky, Dobrovíz nabízí pár zajímavostí. Jde například o barokní kapli Panny Marie z konce osmnáctého století, ale zabrousit můžete i do historie podstatně dřívější, k dispozici je návštěvníkům i místní archeologické naleziště, kousek cesty od Dobrovíze poblíž Skály u takzvaného Žákova Mlýna.